תפריט ראשי

כתבות ומאמרים » נזקי גוף » תביעות נזקי גוף של ילדים

תביעות נזקי גוף של ילדים

אף אחד לא מאחל לילד שלו להיפצע, אבל אם זה קורה כדאי שנדע מה לעשות....

לכל ילד במדינת ישראל, אשר רשום במערכת החינוך, ישנה "פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים".

 

מה היא מכסה?

כל פציעה של הילד פרט לתאונות דרכים. גם אם הילד לא נפצע בשטח בית ספר או הגן. הפוליסה מכסה כל פציעה גם היא בשעות הפנאי, בחו"ל, בקייטנה, בפארק שעשועים וכד'. בכל מקום. 360 יום בשנה 24/7 .

 

מהם נזקי גוף שבגינם זכאים לפיצויים?

הביטוח מופעל על ידי משרד החינוך והתנאי לתביעת הביטוח הוא או פציעה שבינה הילד ישב בביתו 21 יום ימי מחלה או אחוז נכות שנקבע בעקבות הפציעה. תקופת ההתיישנות לתביעת הביטוח הנה עד גיל 25. *פציעות אשר נגרמו מתאונות דרכים נתבעות אך ורק מול ביטוח הרכב הפוגע.

 

למה ההורים לא יודעים על הביטוח?

לשם כך התכנסו היום, תדעו, אתם מקבלים מכתב הביתה עם תשלום ביטוחי נמוך יחסית אבל אף אחד לא באמת נותן לכך חשיבות. לא ניתן הסבר מפורט מהו סוג הביטוח ואף הורה לא חושב לפנות לביטוח זה כאשר הילד נפצע מחוץ לשעות ושטח הבית ספר.

 

אילו ראיות כדאי לאסוף מיד לאחר תאונה לתיעוד התאונה מול חברות הביטוח?

ברגע שהילד נפצע, אנחנו ההורים חושבים רק איך לדאוג לשלומו ואיך להגיע כמה שיותר מהר לבית חולים. אבל חושב רגע לזכור ולהבין שההצהרה הראשונה שתתנו, לאותו רופא ראשון שפגש אתכם, היא הצהרה שתמיד תישאר בתיק הפציעה. חשוב לספר בדיוק איך קיבל את הפציעה, איפה, למה וכמובן לאסוף ראיות שבגינן קרתה הפציעה. לחזור לאותו מקום, לצלם ולשמור.

 

אילו טעויות נפוצות אנשים עושים שפוגעים בזכיותיהם של ילדיהם לאחר תאונה?

לא להתייעץ עם עורך דין המומחה בנזקי גוף לילדים זו טעות. על ייעוץ לא משלמים. חשוב לדעת ולהבין מה מגיע לכם.

 

האם ישנה תביעה נוספת מעבר לפוליסה זו?

ישנן פציעות אשר נגרמו לא כי הילד שובב אלא כי הייתה רשלנות כלשהי שגרמה לכך. פארק מים שעמוס בילדים מעבר למותר, מדרכה פגומה שגרמה לאופניים לעוף, נדנדה רופפת ולא תקינה וכד'. במקרים בו יש אשם ניתן כמובן לתבוע גם את הגורם הפוגע. וגם כאן חשוב לא לשכוח- לתעד כל דבר. ללכת לפארק ביום שלמחרת לצלם את העומס. לחזור לפארק צלם את הנדנה, ללכת לאותה מדרכה פגומה ולצלם את הבליטה. לתביעות מסוג זה אין חובה של ימי מחלה או נכות- התביעה היא פתוחה.

 

אילו טעויות נפוצות אנשים עושים שפוגעים בזכיותיהם של ילדיהם לאחר תאונה?

הטעות הנפוצה ביותר היא חוסר הידיעה שיש את מי לתבוע. הטעות הנוספת היא חוסר דיוק בפרטים שנמסרים לרופא. "הילד נפל, שובב" , חשוב לדייק - היינו בפארק, אני חושבת שהיה משהו לא כשורה בסולם... פרטים.

 

מה חשוב לבדוק לפני הרישום לחוג או לקייטנה?

חשוב לבדוק האם יש לאותו מקום ביטוח צד ג', לבדוק שהמקום בטיחותי ושיש מספיק אנשי צוות ששומרים על הילדים שלנו. תקראו על מה אתם חותמים. קיבלתם חוזה רישום לקייטנה - תקראו! לא לחתום כי הייתם שם שנה שעברה או כי החברה של השכן המליצה על זה בחום.

 

 

לפגישת ייעוץ משפטי חייגו: 077-5052063 | משרד עורכי דין - לידור פוגל אורן