תפריט ראשי

כתבות ומאמרים » רשלנות רפואית » רשלנות רפואית בהריון ולידה

רשלנות רפואית בהריון ולידה

מהן תביעות רשלנות רפואית בהריון או בלידה?

ראשית חשוב לדעת כי עד לא מזמן התביעות בגין רשלנות רפואית בהריון ולידה הייתה תביעה של התינוק. התינוק, כביכול, תבע את הגורם הפוגע והשאלה שהייתה נשאלת בכל משפט, בנושא הולדה בעוולה, הייתה - האם עדיף מותו על חייו. כמובן שאין זה פשוט לענות על שאלה שכזו ומתוך האין מוצא הזה שונתה ההלכה לכך שבתביעות אלה דנים על מצבם של ההורים בעקבות הפגיעה.

 

ילד נולד עם פיגור שכלי, שיתוק מוחין וכד' - הרשלנות היא שלא נתנו אופציה להפלה? שלא אבחנו בזמן או נכון את העובר?

מודדים מהי עלות המחייה של הילד בעקבות הנזק שנגרם. הרשלנות היא כלפי ההורים וכמובן שבלידה הרשלנות היא כלפי האם, נזקים שנגרמו לאם בזמן הלידה.

 

איך מזהים אם הייתה רשלנות רפואית?

האם הייתה רשלנות קובע רופא ולא שופט. אין אנו עורכי הדין או השופטים יכולים לקבוע האם הייתה רשלנות. רופא המוסמך על ידי בית המשפט קובע את דינו לגבי האם הייתה רשלנות בכל מקרה.

 

האם ילד שנפגע עקב רשלנות בזמן הלידה וסובל מפגיעות יכול גם להגיש תביעה ובאילו מקרים?

חוק ההתיישנות לילדים - ילד יכול להגיש תביעה לגורם פוגע בלידתו עד גיל 25. באם מתגלה לילד כי הוא נפגע בלידה ובעקבות כך הוא סובל מבעיה כלשהי הוא יכול לתבוע עד גיל 25. חוק ההתיישנות להורה הינו 7 שנים. מרגע המסמך הראשון החשד הראשון שתועד כי נגרם נזק לאם בלידה יש לה 7 שנים לתבוע.

 

מה החשיבות של המסמכים הרפואיים במהלך הלידה וטרום הלידה ואיך משפיע על התביעה העדר רשומה רפואית?

כמו בכל תביעה, תיעוד המקרים, שמירה על מסמכים, ביקורים מפורטים אצל הרופאים, לעלות את החשש שלכם מול הרופא ולתעד זאת בכתב.

 

איזה תהליך צריך לעשות כדי להגיש תביעה לרשלנות?

ברגע שזיהתם את הנזק יש להתייעץ עם עורך דין אשר מומחה בנזקי גוף והכי חשוב ללכת לאבחנה, לייעוץ ולטיפול אצל רופא אשר מתמחה במקרה הדומה לשלכם. חוות הדעת של אותו רופא היא חשובה מאוד בתהליך התביעה, ברגע שהרופא המטפל לא באמת טיפל במקרה זהה לשלכם, חוות הדעת שלו ירודה.

 

לפגישת ייעוץ משפטי חייגו: 077-5052063 | משרד עורכי דין - לידור פוגל אורן